Luna Isabel Hansen Lopez, Solveig Grønnestad, Kristin Alstad Rukke og Sophie Strøm fra Drammen og Sande utgjør AQUA D’or. Nå er de plukket ut blant 26 utøvere og grupper fra hele landet som deltar i Ungdommens Musikkmesterskap denne helgen.
95 solister og 13 kammermusikkgrupper i den nasjonale finalen i Ungdommens musikkmesterskap (UMM) 2022–2023, som er å regne som et uoffisielt norgesmesterskap for unge musikere som framfører klassisk musikk. De konkurrer blant annet om å bli Årets musiker og Årets talenter samt mange andre gjeve priser og premier. For eksempel belønnes Årets musiker (beste solist i eldste klasse) med 50 000 kroner og solistoppdrag med KORK.
I UMM får alle de unge musikerne verdifull erfaring i å utøve musikk foran både jury og publikum. Samtidig som de kjemper om gjeve priser og får gleden av å møte og bli kjent med andre deltakere.
Årets musiker kåres i eldste solistklasse, Årets talent kåres i tre yngre årsklasser, Beste kammermusikkgruppe kåres i eldste kammermusikk-klasse.